Profile

Kaveh Arman

Contact Details

Bio

سفر به شهرهای ساحلی استانبول

کشور ترکیه وش هر استانبول یکی از دیدنی ترین کشورهای دنیاست ، که با دارا بودن امتیازات منحصر بفرد در میان ده قطب برتر گردشگری جهان قرار گرفته ، و سالانه میزبان میلیون ها گردشگر است .

این کشور در امتداد دریای مدیترانه و اژه قرار گرفته از این رو شهر های ساحلی آن به خصوص در فصل تابستان مملو از گردشگرانی است که به دنبال آبهای زلال ، سواحل طلائی و همچنین صدها امکانات رفاهی و تفریحی متنوع ، راهی این کشور شده اند . شهر های کوش آداسی ، ماماریس ، بدروم و آنتالیا از شهر های معروف ساحلی هستند که سفر به آنها تجربه ای منحصر بفرد و به یاد ماندنی خواهد بود .

در ادامه این مطلب تور استانبول  قصد داریم برخی از جاذبه های دیدنی این شهر ها را به شما معرفی کنیم . پس با سفر باتو ،  همراه شوید .

میدان جوان استانبول    Marmaris Dancing Fountains

میدان جوان یکی از معروف ترین میادین این شهر است که اغلب پر از جمعیت است و دارای فضایی گرم و دوست داشتنی است . در اطراف این میدان فواره های آب زیبا ، بنای تاریخی برج ساعت و کافه و رستوران های مختلفی به چشم می خورد و اغلب کنسرت ها و نمایش های خیابانی در همین مکان برگزار می گردد .  فواره های آب این میدان هر شب و در ساعت های مشخصی روشن می گردد و نمایش زیبایی از رقص آب را اجرا می کنند که تماشای آن آرامش بخش و رویایی است و هر بار این نمایش  حدود پانزده دقیقه طول می کشد.  نمایش فواره ها ترکیب زیبایی از موسیقی به همراه آب و نور است .

تور ارزان استانبول را آنلاین بخرید.

شهر باستانی کاریان Carian rock tombs

این شهر باستانی یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر استانبول  است که مقبره های چند هزار ساله پادشاهان یونانی را خواهید دید که در دل صخره ها قرار دارند. این مقبره ها ، در امتداد رودخانه دالیان قرار دارد و برای بازدید از آنها می بایست حین عبور از رودخانه و در حالیکه با سوار بر قایق هستید با دوریبن منتظر را تماشا کنید . قدمت این مقبره ها به قرن چهارم قبل از میلاد مسیح باز می گردد .

هچنین این شهر باستانی دارای دو لنگرگاه است که یکی از آنها در امتداد دریای اژه و دیگری در امتداد دریای مدیترانه قرار دارد .