Profile

Ali Mahmodi

Contact Details

Bio

اعتبار پاسپورت دومینیکا

در طی آخرین سمینار صنعت با حضور نخست وزیر دومنیکا،روزولت اسکریت و امانوئل نانتان ،رئیس واحد سرمایه گذاری،اعلام شد که دومینیکا قصد دارد توافقنامه سفر بدون ویزا خود را در سال 2021 تا 25٪ افزایش دهد.

دارندگان پاسپورت دومینیکا در حال حاضر قادر به سفر بدون ویزا به 143 کشور و سرزمین در سراسر جهان هستند.که طبق گزارش اعتبار پاسپورت دومینیکا، برابر با XMR25 درصدی تعداد کشورها ، اعتبار پاسپورت دومینیکا می تواند به مراتب قدرتمندتر شود.

چین قرار است یکی از جدید ترین موارد اضافه شده در لیست بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا باشد.

نخست وزیر اسکریت در مورد چگونگی کار دومینیکا در مورد توافقنامه لغو روادید با چین برای مدتی بحث و گفتگو کرد ، اما  در سال گذشته به دلیل همه گیری Covid-19 با تاخیر مواجه شد.

وی همچنین اظهار داشت امیدوار است که مذاکرات با چین را همراه با چندین کشور دیگر به پایان برساند.افزودن چین به تنهایی می تواند کیفیت اعتبار پاسپورت دومینیکا را با افزایش سطح دسترسی به تولید ناخالص داخلی از 42.4 به 58.3 و دسترسی به سفر جهانی از 67.9 به 72.4 افزایش دهد.

چنین اقدامی اعتبار پاسپورت دومینیکا را با جزیره همسایه،گرانادا هم تراز می کند.

نخست وزیر اسکریت همچنین اظهار داشت که دومینیکا در حال گسترش حضور دیپلماتیک خود است و سال گذشته چندین دفتر جدید از جمله سفارت جدید در امارات متحده عربی (ابوظبی) افتتاح کرده است.

پاسپورت دومینیکا ، ویزای روسیه و اوکراین

علاوه بر این،از اوایل سال 2019،دارندگان پاسپورت دومینیکا قادر هستند به عنوان گردشگر به مدت 90 روز بدون ویزا وارد روسیه شوند. و از اواسط ماه مه 2019،شهروندان دومنیکا همچنین می توانند بدون نیاز به ویزا به اوکراین سفر کنند.سفر بدون ویزا بین دومنیکا و امارات از اواخر فوریه سال 2020 لازم الاجرا شد.

در اول ژانویه سال 2020،ازبکستان توافق نامه بدون ویزا را برای افراد دارای پاسپورت دومینیکا به مدت 30 روز ایجاد کرد.

در حالی که کشورها به طور مداوم در حال توافق بر سر توافقنامه سفر هستند،لیست کشورهای بدون ویزا برای دومینیکا دائما در حال پیشرفت است.

پاسپورت دومینیکا به دلیل تعدد کشورهایی که بدون ویزا می توانید به آنها دسترسی داشته باشید،یکی از پرطرفدار ترین پاسپورت ها می باشد و مقامات دومینیکا دائماً در خصوص امضای توافقنامه های بدون ویزا با مقامات کشورهای دیگر در تلاش هستند.